Методична робота






План роботи методичної комісії на 2017-2018 н. р.


 Для обговорення та пропозицій 
          
 ПРОЕКТ ПЛАНУ
роботи міської методичної комісії вчителів історії  та суспільних дисциплін
закладів загальної середньої освіти м. Шостки
 на 2018-2019 навчальний рік

1.Аналіз роботи комісії за минулий рік, завдання на новий 2018-2019 навчальний рік

Міська методична комісія вчителів історії, правознавства та інших суспільних дисциплін протягом 2017-2018 н.р. працювала над проблемою «Формування інноваційної культури та підтримки творчих ініціатив педагога як важливих чинників забезпечення якісної освіти, реалізації державних стандартів, розвитку національно свідомої, творчої, життєво компетентної особистості» з метою підвищення ефективності уроків історії та правознавства на основі розвитку творчої ініціативи вчителів, впровадження нових технологій навчання та активізації виховного впливу уроків і позашкільних заходів на особистість учня. Велика увага приділялась практичному спрямуванню уроків історії та правознавства, удосконаленню оцінювання навчальних досягнень учнів, використанню інформаційних технологій на уроках, підготовці учнів до конкурсів, олімпіад, ДПА та ЗНО.
Для вирішення завдань, поставлених у 2017-2018 н.р. перед комісією вчителів історії  та суспільних дисциплін, протягом навчального  року було проведено три засідання комісії. Власним досвідом, науково-методичними розробками та досягненнями ділилися всі вчителі, які підготували не менш ніж один виступ. Найбільш активну участь у роботі комісії брали вчителі що атестуються, а саме Пушкар Ф.П., Шундрик О.І., Данько Ю.В, Середа Н.В., Шундрик Л.І., які виступали з доповідями, проводили майстер-класи та презентували власну педагогічну діяльність. Також власним педагогічним досвідом з питань підготовки учнів до олімпіад, конкурсів МАН та турнірів поділилися Василенко В.М., Шундрик Л.І. та Зубко В.П., з питань застосування ІКТ та хмарних технологій Ковтун С.В., Коломієць В.О. Інформацію та аналіз перспективної та поточної роботи комісії на кожному засіданні надавав Василенко В.М.
У минулому навчальному році на базі МАН було проведено турнір юних істориків, в якому приймали участь учні 7-х класів шкіл міста. Підготував, організував та провів турнір учитель ШСШ №1 Пушкар Ф.П.
Протягом навчального року відбулось два міських семінари:
- міський семінар-практикум вчителів правознавства «Методика розв'язування проблемних правових задач як засіб розвитку творчих здібностей  учнів» (відповідальний Шундрик О.І.);
- міський семінар учителів історії «Методичні засади підготовки учнів до ЗНО з історії України» (відповідальна Шундрик Л.І.).
           У межах міського фестивалю інноваційних уроків вчителі Петрунькіна Ю.О. та Куниця З.М.(ШСШ№1), Данько Ю.В.(НВК:ЗШ№6-ДНЗ), Середа Н.В.(ШЗШ№7), Коломієць В.О.( НВК:ЗШ№9-ДНЗ) провели відкриті уроки. Уроки пройшли на високому рівні: з використанням інноваційних технологій, ІКТ, вчителі вдало підібрали прийоми та методи проведення уроків, на багатьох уроках прослідковувались міжпредметні зв'язки, зв'язок з сучасністю.
Продовжила активну роботу очно-заочна школа «Олімпійський резерв» під керівництвом Пушкаря Ф.П., Коломієць В.О. та Петренко С.О.
Вчителі історії та правознавства та їх учні брали участь у І, ІІ, ІІІ та ІV етапах Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства. Високим рівнем підготовки учнів-учасників олімпіад ІІ етапу відзначилися гімназія (14 призерів), ШНВК:СШ-ліцей (12 призерів) та ШЗШ №8 (12 призерів).
У ІІІ етапі олімпіади з історії узяли участь 7 учнів, з них стали переможцями 5 учнів: три учні ШНВК:СШ-ліцей, яких підготував Василенко В.М., та два учні гімназії (вчитель Зубко В.П.). Результативність участі команди в олімпіаді з історії становить  71%, що на 29% менше ніж у попередньому році.
З правознавства із 4 учасників ІІІ етапу вибороли призові місця 3 учні. Переможців підготували Шундрик О.І (ШНВК:СШ-ліцей), Шундрик Л.І (ШЗШ №7) та Коломієць В.О. (ШНВК:ЗШ№9-ДНЗ). Результативність участі команди з правознавства становить 75%, як і в попередньому навчальному році.
Дуже успішно учні м. Шостка виступили на ІV етапі Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства, зокрема учень ШНВК:СШ-ліцей Берлінський Ярослав виборов І місце з історії (вчитель Василенко В.М.), а учениця ШЗШ №7 Павленко Крістіна посіла ІІ місце на олімпіаді з правознавства (вчитель Шундрик Л.І.). Результативність участі у ІV етапі Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства становить 100%.
Аналізуючи результати участі наших учнів у ІІ етапі МАН, відзначаємо призові місця учнів учителів Василенка В.М. та Шундрика О.І. Щодо проведення міського етапу МАН, то варто відзначити його масовість і значно ширшу географію учасників та переможців.
Безперечним прогресом у роботі учителів історії є значне збільшення кількості колег, які володіють ІКТ та вдосконалюють свій інноваційний арсенал.
Розмістили власні розробки у педагогічних виданнях Петрунькіна Ю.О., Василенко В.М., Шундрик О.І., Данько Ю.В., Середа Н.В., Коломієць В.О.
Недоліки минулого навчального року: низький рівень участі у експериментально-дослідницький роботі, конкурсах педагогічної майстерності та інформаційно-просвітницький діяльності. Слабка картографічна база всіх шкіл. Зменшення продуктивності роботи учителів, які мають звання, недостатня сучасна технічна оснащеність кабінетів історії.
Також слід зазначити, що робота блогу методичної комісії є періодичною, члени комісії мало користуються матеріалами, розміщеними на блозі та практично не розміщують свої методичні наробки на блозі.
            Учителі міської методичної комісії вчителів історії, правознавства та інших суспільних дисциплін  взяли участь в анкетуванні та визначили роботу комісії як задовільну. Аналіз роботи  комісії  дає підставу зробити висновок, що завдання,  направлені на вирішення науково-методичної проблеми, в основному, виконано.
Завдання на 2018-2019 навчальний рік:
1. Робота над науково-методичної темою учителів історії та правознавства: «Формування інноваційної культури  як важливого чинника забезпечення якісної освіти, реалізації державних стандартів, розвитку національно свідомої, творчої, життєво компетентної особистості».
2. Реалізація концептуальних засад Нової української школи, методичних рекомендацій МОН України щодо викладання суспільних дисциплін у 2018 - 2019 навчальному  році.
3. Підвищення науково-методичного рівня педагогів та розвиток творчого підходу до вибору змісту, форм та методів навчання та виховання школярів.
4. Розвиток методичної, інформаційної та психологічної культури вчителів історії  та суспільних дисциплін.
5. Підвищення ефективності уроків історії та правознавства.
6. Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання з метою активізації навчально-виховного впливу уроків  і позашкільних заходів на особистість учнів.
7. Удосконалення форм і методів роботи з обдарованими учнями;
8. Проведення систематичної роботи з підготовки до ДПА, ЗНО олімпіад, конкурсів, турнірів, МАН.
10. Запровадження в практику роботи вчителів історії ІКТ та продовження роботи над створенням банку даних відео та медіа матеріалів на блозі методичної комісії та власних блогах вчителів історії та правознавства.
ІI. Засідання методичної комісії:
Тематика  засідання
Форма

Методи
Дата
Місце
Відповідальні

І засідання



Сер
пень
ліцей

1
Аналіз роботи комісії  за минулий рік та завдання на 2018-2019 навчальний рік. Затвердження плану роботи
Секція конференції
Аналітична доповідь


Василенко В.М.
2
Методичні рекомендації МОНУ щодо особливостей вивчення історії та  суспільних дисциплін у 2018-19 н.р.
Інформація
Рекоменда
ції


Василенко В.М., Ткаченко С.М.
3
Огляд навчальних програм, підручників та новинок навчально-методичної літератури  
Рекоменда
ції


Зубко В.П.,
Шундрик О.І.
4
Аналіз і обговорення завдань і результатів ЗНО
Круглий стіл


Лапінський І.С., Двоскін Л.Ю., члени комісії
Ознайомлення з подіями історичного календаря  2019 року
Огляд подій


Коломієць В.О.

ІІ  засідання


Гру
день
ліцей

1
Інноваційні методи та прийоми вивчення суспільних дисциплін у контексті вимог Нової української школи ( на прикладі вивчення конкретних тем)
Методична студія
Майстер-клас «Я роблю так»


Вчителі, що атестуються:
Василенко В.М.
Турочка О.С.,
Падалко М.А.
2
Система підготовки школярів до ДПА
та ЗНО.
З досвіду роботи


Кущ І.В.,
Кириченко О.В.
3
Дистанційне навчання учнів: досвід та проблеми



Пушкар Ф.П.,
Ковтун С.В.
4
Підсумки проведення II етапу олімпіад з історії та правознавства, захисту робіт МАН, підготовка до обласного  етапу
Аналіз


Василенко В.М
члени журі
5
Відзначення 100-річниці Акту Злуки УНР та ЗУНР (22 січня 1919 р.)
Рекоменда
ції


Шелег С.М.

ІІІ засідання


Кві
тень
ліцей

1
Про особливості роботи з учнями 11-х класів щодо їх якісної підготовки до ДПА та ЗНО
Круглий стіл
З досвіду


Полончук О.І., вчителі 11-х класів
2
Аналіз участі команди учнів у III етапі Всеукраїнських олімпіад, ІІ етапі МАН і творчих конкурсах
Аналіз


Василенко В.М.

3
Інклюзивне та індивідуальне навчання дітей з особливими потребами: досвід і перспективи
Виступ


Гасимова О.О.,
Петренко С.О.

4
Інтеграція як засіб реалізації компетент нісного підходу при викладанні суспільних дисциплін у контексті вимог нової української школи
Виступ


Гузь Т.М., ШЗШ№5,
Петрунькіна Ю.О., ШСШ№1
5
Профілактика професійного вигорання вчителя
Тренінгове заняття


Практичний психолог
6  
Підготовка плану роботи комісії на наступний рік ( анкетування)
Анкета


Василенко В.М.,
Середа Н.В.

3.      Робота між засіданнями:
Зміст роботи
Дата
Місце
Відповідальні
3.1.      Організаційно-методична діяльність:
1
Організація та проведення І та ІІ етапів предметних олімпіад з історії та правознавства
Жовтень-грудень
   ЗНЗ
Василенко В.М.

2
Семінар з історії та правознавства
Жовтень
Гімназія
Ковтун С.М.,
Зубко В.П.
 3
Підготовка та участь школярів у ІІІ та ІV етапах олімпіад
Січень-квітень
    ЗНЗ
Вчителі
4
Участь у  міському фестивалі інноваційних уроків
Лютий
ЗНЗ
Педагоги
5
Організація участі у Всеукраїнських конкурсах «Кришталева сова», «Лелека»
Упродовж    року
ЗНЗ
Шундрик О.І.,
Середа Н.В.
7
Вивчення системи роботи вчителів, які атестуються
Протягом року
ЗНЗ
Василенко В.М.
3.2.     Описово-корекційна діяльність:
1
Індивідуальні консультації з питань організації навчального року та календарного планування.
Вересень
НВК: СШ
-ліцей
Василенко В.М.

2
Надання допомоги молодим фахівцям:
Коломієць В.О. (ШНВК:ЗШ № 9-ДНЗ), Сочан Н.А. (ШЗШ №11)
Протягом року
ГімназіяШЗШ №5
Зубко В.П. Полончук О.І.
3.3.     Інформаційно-просвітницька діяльність
1
Надання допомоги у виборі  теми самоосвіти педагогів. Робота над темою.  
Упродовж року
ЗНЗ
Василенко В.М.
2
Удосконалення  роботи блогу

Середа Н.В., Коломієць В.О.
3
Видавнича, самоосвітня діяльність педагогів.
ЗНЗ
Педагоги
3.4.                        Експериментально-дослідницька діяльність
1
Конкурс-захист учнівських дослідницьких робіт МАН
Грудень
МАН
Учителі міста
2
Робота творчої групи вчителів з розробки практичних робіт в 10-11-х класах
Упродовж року
ЗНЗ
Зубко В.П.
3
Участь у всеукраїнському експерименті за темою «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі інтенсивного масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику»
Упродовж року
ГімназіяНВК:
ЗШ№9-ДНЗ
Ковтун С.В., Коломієць В.М.
3.5.                      Експертно-діагностична діяльність
1
Аналіз кадрового складу комісії
вересень
     ЗНЗ
Середа Н.В.
2
Аналіз ІІ етапу олімпіад
грудень
    ЗНЗ
  Василенко В.М.
3
Моніторинг потреб і запитів педагогів
квітень
ЗНЗ
Василенко В.М.
4
Аналіз роботи методичної комісії
  травень
ЗНЗ
Василенко В.М.

Керівник міської методичної комісії вчителів
історії та суспільних дисциплін                                                             Василенко В.М.
Засідання методичної комісії у 2016-2017 н. р:

Тематика  засідання
Форма  
Методи
Дата
Місце  
Відповідальні

І засідання


29.08
ліцей

1.
Аналіз роботи комісії  за минулий рік та завдання на 2016-2017 навчальний рік. Обговорення та затвердження плану роботи
Секція конференції
Аналітична доповідь


Василенко В.М.
2.
Вивчення методичних рекомендацій МОНУ щодо особливостей вивчення історії,  суспільних дисциплін та курсів морально-духовного спряму вання у новому навчальному  році
Вивчення
Рекомендації


Василенко В.М.
3
Критично-аналітичний огляд навчальних програм та новинок навчально-методичної літератури та підручників
Рекомендації щодо застосування


Зубко В.П., гімназія
4.
Про підсумки  роботи творчої групи вчителів 7 класів «Працюємо за новим Державним Стандартом»  
Звіт групи


Двоскін Л.Ю.    ШЗШ № 11
5.   
Ознайомлення з подіями історичного календаря  2017 року
Огляд подій


Середа Н.В. ШЗШ № 7
6
12-річна шкільна освіта в Україні: «за» та «проти».
Дискусія


Полончук О.І.
Кириченко О.В

ІІ  засідання


26.12
ліцей

1
Підсумки проведення II етапу олімпіад з історії та правознавства, захисту робіт МАН, підготовка до обласного  етапу
Методична студія
Аналіз


Василенко В.М
члени журі
2
З досвіду використання інтернет-ресурсів, мобільних пристроїв на уроках історії, суспільних дисциплін та позакласній роботі з предметів.
Презнтація досвіду


Пушкар Ф.П.,
Ковтун С.В.,
Кущ І.В.
3
Презентація досвіду вчителів, які підлягають атестаціі.
Портфоліо


Гузь Л.М.,
Ткаченко С.М.
Кириченко О.В.
Лапінський І.С.
Гузь Т.М.
Балабко О.О.
4
Національно-патріотичне виховання на уроках правознавства
Презентація досвіду


Шундрик О.І.
5
Відзначення 100-річниці початку Української революції (1917-1920)
Рекоменда
ції


Самбур О.В.

ІІІ засідання


27.03
ліцей

1.
Аналіз участі команди учнів  у III етапі Всеукраїнських олімпіад, І та ІІ етапів МАН і творчих конкурсах
Круглий стіл
Аналіз


Василенко В.М.
2.
Система підготовки школярів до ДПА та ЗНО.
З досвіду роботи


Зубко В.П.,
Лапінський І.С.
3
Психолого-педагогічний супровід проведення ДПА
Виступ


Практичний психолог
4.
Методика проведення практичних робіт та підготовки навчальних проектів у 8 класі
Майстер-клас


Полончук О.І.,
Данько Ю.В.
5.   
Підготовка плану роботи комісії на наступний рік ( анкетування)
Анкета


Василенко В.М.,
Середа Н.В.

  1. Робота між засіданнями:

Зміст роботи
Дата
Місце
Відповідальні

  1. Організаційно-методична діяльність:
1
Продовжити роботу проблемної групи вчителів 8-х класів з упровадження Державного стандарту та підготовки навчальних проектів
З 01.09.
ШЗШ№11
Двоскін Л.Ю.
2
Робота семінару-практикуму вчителів правознавства
З 01.09.
ШНВК: СШ-ліцей
Шундрик О.І.
3
Організація та проведення І та ІІ етапів предметних олімпіад з історії та права.
Жовтень-грудень
  ЗНЗ
Василенко В.М.
4
Підготовка та участь школярів у ІІІ та ІV етапах олімпіад
Січень-квітень
   ЗНЗ
Вчителі
5
Участь у  міському фестивалі інноваційних уроків
Лютий
ЗНЗ
Педагоги
6
Організація участі у Всеукраїнських конкурсах «Кришталева сова», «Лелека», міського «Олімпійського резерву»
Упродовж року
ЗНЗ
Шундрик О.І.,
Середа Н.В., Лапінський І.С.
7
Вивчення системи роботи вчителів, які атестуються
Протягом року
ЗНЗ
Експертна група:
Семенистий С.А., Чухно З.І.,
Зубко В.П.

  1. Описово-корекційна діяльність:
1
Індивідуальні консультації з питань організації навчального року та календарного планування.
Вересень
ШНВК: СШ-ліцей
Василенко В.М.
2
Надання допомоги молодим фахівцям:
Коломієць В.О. (ШНВК:ЗШ № 9-ДНЗ)
Протягом року
ГімназіяШЗШ №5
Зубко В.П. Полончук О.І.

  1. Інформаційно-просвітницька діяльність
1
Надання допомоги у виборі  теми самоосвіти педагогів . Робота над темою.   
Упродовж року
ЗНЗ
Василенко В.М.
2
Удосконалення  роботи блогу

Пушкар Ф.П.
3
Видавнича діяльність, самоосвітня діяльність педагогів.
ЗНЗ
Педагоги

  1.  Експериментально-дослідницька діяльність
1
Конкурс-захист учнівських дослідницьких робіт МАН
Грудень
МАН
Учителі міста
2
Робота творчої групи вчителів з розробки практичних робіт в 10-11-х класах
Упродовж року
ЗНЗ
Зубко В.П.

  1. Експертно-діагностична діяльність
1
Аналіз кадрового складу комісії
жовтень
    ЗНЗ
Середа Н.В.
2
Аналіз ІІ етапу олімпіад
грудень
   ЗНЗ
 Василенко В.М.,
      члени журі
3
Моніторинг потреб і запитів педагогів
квітень
ЗНЗ
Василенко В.М.
4
Аналіз роботи методичної комісії
 травень
ЗНЗ
Василенко В.М.

Немає коментарів:

Дописати коментар